Tere tulemast Mulgimaale!

Parem ütessa kõrda mõõta, ku ütessa kõrda tetä!
Tahad latva ronide, akka tüvest pääle!

Uudised

Uus mulkide vanem

29. november 2018

Täna (29.11.2018) riputas Viljandi vallavanem Alar Karu Mustlas Mulgi Majaka otsas mulkide vanema ametiketi kaela tõrvakas Siim Kabritsale.

Tõrva vallavanem Maido Ruusmann ütles, et Siim Kabritsa tugevus on see, et tegemist on väga mitmekülgse inimesega, kes on südamega ajanud mulgi teemat. Sellele viitab ka asjaolu, et just tema oli see, kes asutas riigikogu liikmena Mulgimaa toetusrühma.

Mulkide vanemaks olemist näeb Siim Kabrits peamiselt kui esindusfunktsiooni kandmist, millega kolme Mulgimaa valda üheks siduda ning aidata kaasa Mulgi kultuuri instituudi ettevõtmistele. Samuti peab ta ka oluliseks Sooglemäele kavandatava Mulgi elamuskeskuse loomist.

Mulkide vanemat on valitud 2011. aastast ning seni on olnud ametikett seitsme mehe käes: Arvo Maling, Agu Kabrits, Erich Palm, Alar Karu, Enn Mihailov, Maido Ruusmann ja Peeter Rahnel, kes on olnud vanem kaks korda.

Allikas: Lõuna Eesti Postimees

FOTO: Sandra Saar / Tõrva vallavalitsus

Meediajastus:

TV3: Mulkide uus vanem õnnistati ametisse 28-meetrise torni otsas

ERR: Mulgimaa vanemaks sai Siim Kabrits

Mulkide jätkuseminar

23. november 2018

Mulkide jätkuseminar 23.11.2018

Reedel, 23. novembril toimunud seminar oli jätk, 29. septembril toimund suvelõpuseminarile, mille raames loodi Mulgimaa ajaloo stendide kontseptsiooni.

Reedene koosviibimine algas sarnaselt eelmisele korrale Abja Accordionbandi esinemisega, kus olid esindatud teosed Bachist, bandi enda juhendaja, Valdo Värgini.

Päeva juhatas sisse veel viimaseid päevi Mulkide vanema tiitlit kandev Peeter Rahnel. Seejärel jõuti päevakava põhituumani, ajaloo esitlusteni. Seminaril tutvustas Maile Kreevs ajaloolise materjali kokkupaneku protsessi ja koostööd nii MKI-ga kui graafilise disaineriga, kes tema arvates oli toonud esile just õiged nüansid. Seminaril esitleti järgmiseid teemasid: Mulgimaa üldiselt (keel, nimi ja rahvarõivad), Linavabrikud; Talude päriseksostmine; Mulgi häärberid ja Laadad Mulgimaal. Vastavasisuliste stendidega võisid tutvuda ka huvilised ise.

Ajaloosisulised arutelud juhatasid sisse ka Mulgimaa Peremängu eestvedaja Jaanika Toome, kes varasemate aastate tegevusplaane tutvustas ja 2019. aasta suve tarbeks ideid kogus.

Päeva lõpetuseks jaguneti töötubadesse, päevakeskuses sai valmistada mulgimustrilisi piparkooke. Mulkide ajalugu lõimiti läbi Maile Kreevsi koostatud mulgi toidu teemaliste viktoriiniküsimuste. 2017. aastal kanti Mulgimaalt Eesti vaimse kultuuripärandi nimistusse mulgi kapsad, mulgi korp, mulgi kama ja arhailine mulgi muster, 2018 lisandus muuhulgas ka Mulgi toit.

Käsitöötoas sai lisaks kaaruspaela tegemisele tutvuda ka ajaloo õpetaja Kreevsi koostatud Mulgi arhailise mustri ettekandega, kus tutvustati Mulgi mustri ajalugu ja selles kujutatavate sümbolite tähendusi. Keele töötoas tutvuti erinevate Mulgi keelsete väljaannete ja nende sisulise läbitöötamisega.

MTÜ MULGI KULTUURI INSTITUUT KUULUTAB VÄLJA KONKURSI TEGEVJUHI AMETIKOHA TÄITMISEKS

21. november 2018

Kandidaadilt ootame:

 • MTÜ MKI igapäevast juhtimist

 • Projektijuhtimist (taotluste koostamise, teostamise ja  aruandluse korraldus)

 • Pingetaluvust

 • Head eneseväljenduse oskust

 • Kaasamisoskust

 • Eesti keele oskust kõrgtasemel

 • Võõrkeele oskust heal tasemel nii kõnes kui kirjas (soovitav inglise keel)

 • Arvuti kasutamise oskust

Kasuks tuleb: 

 • Autojuhiload ja isikliku sõiduauto kasutamise võimalus

 • Kõrgharidus

 • Teadmised Mulgimaast

 • Mulgi keele oskus


Töökoht: Mulgimaa
Töökoormus: täiskoormus
Tööle asumise aeg: soovitavalt 01.jaanuar 2019
Kandideerimise tähtaeg: 07.detsember 2018 kell 17.00
Kirjalik avaldus, CV ja motivatsioonikiri koos palgasooviga saata e-postile: mki@mulgimaa.ee

Lisainfo: mki@mulgimaa.ee ;ja telefonil 56674776 (Kairi Nigol)

 

Tule mulgi kiilt õpma!

18. september 2018