Sündmused

11
detsember

Etendus "Garaaž" Abja kultuurimajas

Kell 19:00
Abja kultuurimaja, Pärnu mnt 28, Abja-Paluoja

Jaagul on väikelinnas autoparandustöökoda.Ta on terve elu olnud ettevõtja ja elatanud oma peret remontides autosid. Napilt enne pensionileminekut on ta jõudnud pankroti äärele. Kaasaegsed autod vajavad kaasaegseid paranduseadmeid ja arvuteid, mis on kallid ja eeldavad oskusi. Pankrot on aga ka väga isiklik kaotus – viimane asi, mida Jaak elus kogeda sooviks. Töökojas töötab ka Oll. Jaak on võtnud Olli töökotta abiliseks, et aidata lapsepõlvesõpra, kes on läbipõlemise tõttu tagandatud koolijuhataja kohalt. Mõlemad mehed on viie- ja kuuekümnendate vahel, umbes sealtsamast, kus nende tsiklid või autodki. Mehed võtavad üheskoos ette võitluse Garaaži eest. Koos algab tõeliselt lõbus road-movie: mehed otsustavad You Tube’ riteks hakata, Facebook’i klikke koguneb mühinal, uusi kundesid ka..
Ühtäkki saab sellest vahetegemisest sünonüüm kogu ühiskonnale, minevikule ja tulevikule, parteile ja valimistele. Valgekraed, kes skaudilaagris väljakäiku kukkusid, haiseks justnagu siiani.
Maailm on võrdne ja nagu ei ole ka. Maailm on nostalgiline ja nagu ei ole ka. Künismi ei taju, aga natuke kahju ja ilus ja valus on… ehkki 120 minutit on üpris tihe ja lõbus tulistamine nagu tõelises road movies ikka. Road-movie, kus aga ei sõideta kuhugi, maailm kihutab Garaaźi sisse- ja meie läheme sellega tuurile minevikku.
Et jõuda tulevikku.
Kui ollakse keskeas, on see hääbumine või algab just alles siis parimal moel rock’n’roll?
Autor: Mika Myllyaho
Lavastaja: Tamur Tohver
Kunstnik: Jaak Vaus
Helilooja ja elav esitus: Mait Re
Valgus: Tamur Tohver
Video: Henri Viies
Mängivad Andrus Eelmäe ja Tõnu Oja
Pilet 17.-/ õpilane, tudeng, pensinär 15.-
Piletid saadaval Abja kultuurimajas ja Piletilevis.

Järgmised üritused

Kirjandusklubi kokkusaamine Õisu raamatukogus
teisipäev, 07. veebruar 2023 | Kell 17:00
Tarvastu mulgi keele ring
kolmapäev, 08. veebruar 2023 | Kell 15:00
Karksi Mälumäng
kolmapäev, 08. veebruar 2023 | Kell 18:00
Abja mulgi keele ring
neljapäev, 09. veebruar 2023 | Kell 18:00
Kino "Kuulsuse narrid"
neljapäev, 09. veebruar 2023 | Kell 18:00