Uudised

Mulgimaa Peremäng Helme kihelkonnas toob nähtavale piimapuki, vanad autod ja armsad loomad

26. juuni 2024 kell 10:50

Kogupere sündmus Mulgimaa Peremäng on taas algamas. See on hea põhjus oma sõbrad ja tuttavad kokku kutsuvad, et minna jälle avastama armsaid ja ilusaid
Mulgimaa kohti. Helme piirkonnas on selle aastal palju uusi tegijaid ning põnevust jagub.

.Vanad autod ja kaevikud on ootamas Jõgevestes Käre Lahinguväljadel – pererahval on seal kogutud hulganisti erineva ajastu autosid, paljudele saab veel häälegi sisse. Silmailu pakuvad ilus aed ja maaliline Väikese Emajõe kallas.
Sealt edasi ei ole pikk maa Hummulis asuvasse Kaasiku loomatallu, kus on palju taluloomi ja linde. Neile saab lihtsalt pai teha, silitada ning proovida hobusega ratsutamist.
Koorküla külaseltsi rahvas ootab külastajaid Järvesilma turismitalus Jeti külas. Seal saab näha, kuidas lambavillast valmib sokk ehk kõik tööprotsessid on näitlikult välja toodud – lamba pügamine, villa pesemine, ketramine, soki kudumine ja kõik sinna vahele jääv. Lisaks pakutakse söögiks maa sees küpsetatud lambaliha.
Mulgi Elamuskeskuse häärberimajas saab õppida mulgi keelt ja ära arvata mulgikeelseid sõnu.
Riidajal toimub tegevus Täpimaja hoovil, kus pererahvas tutvustab vanu talutööriistu. Kungi külas Märsi talus saab näha mesilasi ja maitsta ning osta mett, uudistada koobassauna, parvetada tiigil, õppida kasevihtade tegemist ja saada tuttavaks taimedega, mis kasvavad talu maadel.
Lisaks käib peremängul vilgas templite kogumine – igas punktis on üks tegevus, mille eest saab templi. Päeva jooksul saad kindlasti kõhu täis – igal punktis on midagi süüa, aga Mulgi putru saad
kindlasti Mulgi Elamuskeskuses, Käre Lahinguväljadel ja Kaasiku loomatalus.
Kohtume laupäeval 29. juunil Helme kihelkonnas kell 12 –18.
Lisainfo:
Koduleht https://mulgiperemang.ee
Facebook https://www.facebook.com/mulgimaaperemang,
Jaanika Toome, tel 566 73174