Tere tulemast Mulgimaale!

Parem ütessa kõrda mõõta, ku ütessa kõrda tetä!
Tahad latva ronide, akka tüvest pääle!

Uudised

Uudised

Suve aitab sisustada Mulgimaa peremäng

30. juuni 2020 Kell 11:34

Laupäeval, 27. juunil startis Mulgimaa Peremäng Tarvastu kihelkonnas ja oli vaatamata palavale ilmale üllatavalt osalejaterohke. Suve jooksul, viiel erineval päeval, saavad mängijad osa Mulgimaa kihelkondade ettevõtlike perede, külaseltside ja ettevõtjate elust ja olust.

Mulgimaa Peremängu eestvedaja Jaanika Toome sõnul on tänavune Mulgimaa Peremäng eriline selle poolest, et igal kihelkonnal on päris oma mängupäev ja nii toimub see sel aastal lausa viiel erineval päeval. „Kõik huvilised saavad osaleda igas kihelkonnas toimuvates tegevustes, mida on sel aastal kokku enam kui 30," täpsustas Toome.

Rahvastikuminister Riina Solmani sõnul aitavad just sellised lõbusad peret ja koosolemist tähtsustavad üritused kaasa Eesti veel peresõbralikumaks kujunemisele. „Pere ja sõpradega koos aega veetes ning Eestimaa ilusate paikadega tutvudes tekivad uued südantsoojendavad mälestused, mis rõõmustavad veel pikki aastaid hiljemgi. Lastega koosveedetud aeg on väärtuslik, sest nad kasvavad ju liigagi ruttu suureks. Tore, et on eestvedajaid ja tegijaid, kes näevad perede ühistegevuses võitu ja väärtust," lisas Solman.

Mulgi Kultuuri Instituudi juhataja Ave Grenberg sõnas, et kuigi kriis on meid kõiki mõjutanud, näitab mängu toimimine, kui tugev on mulgi vaim ja identiteet piirkonnas. Loodan väga, et laupäeval algav mäng aitab kaasa siseturismi arendamisele Mulgimaal.

Kõigil viiel mängupäeval jälgitakse viirusohuga seonduvaid soovitusi. Peamiselt toimuvad mängupunktide tegevused vabas õhus ja seda ka vihmase ilma korral.

Mulgimaa Peremäng on mulgi kultuuri ja piirkonda tutvustav sündmuste sari, mis toimub tänavu kuuendat  korda. Tänavu toimub see viiel päeval: 27. juunil, 4. juulil, 1. augustil, 21. augustil ja 5. septembril. Mängupunktid ootavad mängijaid vahemikus 12:00-18:00.

Mulgimaa Peremängu korraldab Viljandimaa Arenduskeskus koostöös Mulgimaa Arenduskoja, Mulgi Kultuuri Instituudi ja kohalike vabaühenduste ning ettevõtjatega.

Rohkem infot mängu kohta ja programmid leiab Viljandimaa Arenduskeskuse kodulehelt.
Jooksev info Mulgimaa Peremängu Facebookist.