Hendrik Adamsoni nimeline murdeluulevõistlus

Hendrik Adamsoni nimeline murdeluulevõistlus 2021

Aastal 2021 toimus Hendrik Adamsoni 130. sünniaastapäevale pühendatud 14. murdeluulekonkurss. Konkursi eesmärk on elustada murdeluulet ning tunnustada ja tutvustada autoreid, kelle looming  on  kaasa aidanud murdekeele hoidmisele ja levitamisele. Järgmine murdeluulevõistlus aastal 2023.

Statuut

 

Võistlusele oodatakse luulevalikut vähemalt viiest luuletusest, mis on kirjutatud autori lemmikmurdes. Täiskasvanute ja õpilaste (kuni  19. aasta vanuseni) loomingut hinnatakse eraldi arvestuses.

Hendrik Adamsoni murdeluulekonkursi statuut

Võistlustöid oodatakse postiaadressile Mulkide Selts, Sultsi küla 69605, Metsarõõmu, Viljandi vald  kas ümbrikus  või meilimanusena aadressile Mulkideselts@online.ee 1. septembriks 2021.
Võistlustöödel peab olema märgusõna, mis tuleb lisada kas kinnisesse ümbrikusse kirja sisse või eraldi meilimanusesse autori nime ,isikukoodi, aadressi ja kontaktandmetega ning kinnitusega, et ta loovutab võistlustöö esitamisega konkursile autoriõiguse Mulkide Seltsile. Õpilasautoritel tuleb tööle juurde märkida lisaks eelnevale  oma vanus ja kool.  Küsitud isikuandmed on vajalikud  osalejatele väljastatud  kingituste  eest tulumaksu maksmiseks.

Võistlustööde hindamine ja tunnustamine:

Zürii  on viieliikmeline, sellesse kuuluvad kirjandusteadlane, kaks eesti keele õpetajat, mulgi kultuuri asjatundja, kirjandushuviline.

Parimaks osutunud täiskasvanud autor ning õpilasautor saavad tunnistuse ja loomestipendiumi suurusega 400 eurot. 2. ja 3. kohaga hinnatud täiskasvanud  autorid ning õpilasautorid saavad tunnistuse ning raamatupoe kinkekaardid maksumusega  50 eurot (2. kohad) ja 40 eurot  (3. kohad).

Kõik ülejäänud autorid saavad kingituseks  raamatupoe kinkekaardid (maksumus 30 eurot).

Tunnustused  antakse kätte 9. oktoobril 2021 Kärstna mõisas toimuval pidulikul sündmusel.

Murdeluulekonkursi läbiviimist toetavad Eesti Rahvakultuuri Keskus, Mulkide Selts, Mulgi Kultuuri Instituut ja Viljandi vald.