Sündmused

30
aprill

Lätted III. Marko Mäetamm

kell 18:00
Karksi-Nuia
Koduleht: Info

Kunstisarja Lätted kolmanda näituse raames on võimalik heita pilk
ühele huvitava nimega kohale Nuia, täpsemini Karksi-Nuia. Asub see Viljandist 35 km lõuna pool peaaegu Läti piiri ääres ning on tuntud kui looduslikult silmipimestavalt kaunis koht. 

Keset Karksi-Nuiat kõrgub kollane eesti-aegne majamürakas, mida
tuntakse selle kunagise omaniku, kuuldavasti Siberis surnuks nälginud suurettevõtja nime järgi Lõmpsi majana. Selle maja teisel korrusel kahetoalises korteris elas perekond Mäetamm - isa, ema ja kaks last pluss tihti ka vanaema.
Kui Mäetammede noorim laps Marko oli jõudnud kaheksandasse klassi, läks lootusetult räämas maja kapitaalremonti ja Mäetammed koliti bussijaama kõrvale tillukesse ja veel lootusetumalt räämas puumajja, mis tuli neil ise korda teha. 
Täna, 2018 aastal on see tõenäoliselt linna vanim maja. Läinud sügisel kui siit ilmast lahkus Marko Mäetamme viimane esivanem, jäi maja tühjaks. Selle aasta jaanipäeval antakse maja linnale tagasi ning suure tõenäosusega lammutatakse, juhul kui ta just ise enne kokku ei vaju. 

Olete kõik oodatud tegema selles unikaalses ja vaieldamatult
keeruka ajalooga majas enne selle lõppu väikese tiiru ja nautima Marko Mäetamme varajasi seninägemata töid. Lisaks võibolla ka hilisemaid vähemnähtud töid. 

Maja vastas asuvas Marko Mäetamme isa ehitatud garaazis, mis
samuti suure tõenäosusega peale tühjakskolimist lammutatamisele läheb, toimub ansambli Marko Mägi Trio (koosseisus Marko Mägi, Kiwa ja Marko Mäetamm) esimene ning viimane Volbriõhtu garaažikontsert Karksi-Nuias.

Näitus avatud 30. aprillil ja 1. mail 2018, kellaajad täpsustuvad.