Sündmused

18
mai

Muuseumiöö Helme koduloomuuseumis

kell 18:00
Helme koduloomuuseum, Tõrva vald, Valgamaa

Kord aastas, laupäevasel maiõhtul avavad muuseumid ja teised mäluasutused oma uksed tavapärasest hilisemal ajal, et tähistada üle-euroopalist muuseumiööd. Uksed avab ka Helme koduloomuuseum.

2024.a on teemaks “Öös on vabadust”

Muuseumiööl oleme avatud kell 18- 23.
Sissepääs 1€ (koolieelikud tasuta).

PROGRAMMI KIRJELDUS:

18-23 Terve õhtu jooksul toimub “Tähemäng”. Muuseumikülastuse alguses saavad kõik mängijad kaasa vihjetelehe. Mängida võib individuaalselt kui meeskondade või perekondadena. Vihjed viitavad esemetele, mille taga on peidus täht. Täht ei pruugi olla seotud eseme nimetusega. Ringkäigu lõpuks peaksid leitud olema kõik tähed, millest tuleb moodustada lõppvastus. Kõigi õigesti vastanute vahel loosime muuseumiöö lõpus välja 2 auhinda. Auhindadeks on Kaasiku talu loomaaia kinkekaart väärtuses 30 eurot ja perepileti pääse Riidaja Täpimajja.
Pere pisemad saavad muuseumis üles otsida pehmed mänguloomad. Iga looma juures on tempel, mille saab laps oma külastuslehele lüüa.

Muuseumiööl on kohal ka Mäe-Koda Kohvik, kes müüb maitsvaid kooke ning soolaseid ja magusaid pirukaid. Tasuda on võimalik sularahas.

18.00-19.00 giidiga muuseumituur

19.00-19.45 on kohal Tõrva valla tantsijad, kes õpetavad vanemaid seltskondlikke tantse. Igas vanuses huvilised on oodatud. Varasem kogemus tantsimisega ei ole vajalik.

21.00- 21.45 mängib lõkke ääres pilli kohalik pillimees Arvu.

22.00 -23.00 giidiga muuseumituur