Uudised

Kui on isu mulgi pudru järgi, siis vaata kaarti ja leia enda jaoks õige koht
 

14. detsember 2023 kell 09:16

Eesti Toidupiirkond Mulgimaa kaardistas söögikohad, tootjad ja toitlustajad, et külastajad leiaksid lihtsamalt üles kohad, kus pakutakse head toidukraami, kust tellida omale peolauaks toitlustus, kus pidada pidu või kust osta kaasa põnevaid tooteid.

Esikohal on söögikohad, kust saab igapäevaselt midagi mulgipärast, olgu selles mulgi puder, korp või mulgi kapsad, kuid nendes kohtades on mulgipärased road alati menüüs.Lisaks kohvikud ja söögikohad, kes toimetavad Mulgimaal, kasutavad kodumaist toorainet ning aeg-ajalt pakuvad mulgipärast erimenüüd. Tähtsalt on ka toidu ja joogi tootjad, kes kannavad märgist “Mulgi värk” ning tooraine kasvatajad, kelle juurest saab osta puhtaid maitseid ja tooraaineid nii koju kui oma toitlustus asutusse.

Toidupiirkonna projektijuht Leana Liivson sõnas: “Kaarti kasutades leiavad turistid kui kohalikud üles Mulgimaa parimad maitsed ja söögikohad. Kaardi abil on kergelt leitavad kohad, kust saab osta tradistioonilist mulgi sööki ning kohad, kust koju kaasa osta näiteks öko piimatooteid, kooke ja küpsetisi. Tulge Mulgimaale maitseid nautima.”

Kaardil kajastub Toidupiirkond Mulgimaa tunnuslause “Mulgi süük- uus ja vana ütenkuun.”

Mulgimaa Toidutee kaardi on leitav Google Maps rakenduses: https://bit.ly/MulgimaaToidutee ning seda täiendatakse pidevat vastavalt sooviavaldustele või kui tekib keegi uus, kes kaardil olema peaks.

Mine juba täna Mulgi putru sööma!

Eesti Toidupiirkond 2023- Mulgimaa projekti rahastavad Regionaal- ja Põllumajandusministeerium, Mulgimaa Arenduskoda ja Eesti LEADER meede.