IV Mulgi Pidu 2016

IV Mulgi pidu 04.06.2016

Dokfilm IV Mulgi pidu Autor: Kevin Kohjus, tellija: Mulgi Kultuuri Instituut, toetas Mulgimaa kultuuriprogramm

Pildid IV Mulgi pidu Andrus Abel

Tallinna 53. KK pildid IV Mulgi peost

Pildid IV Mulgi pidu Neil Viskov

Tallinna 53. keskkooli Lühifilm IV Mulgi peost

Pressiteade IV Mulgi peo kohta

IV Mulgi peo programm

IV Mulgi pidu. Tagasivaade
Tehtud. 4. juunil toimus Paistus IV Mulgi pidu. Hinnanguliselt sai sellest päevast osa kokku umbes 4000 inimest – nii esinejat kui peolist.

Suheldes peolistega, siis tundub, et pidu õnnestus hästi. Oli piisavalt kohaliku käsitöö  ja toiduga kauplejaid, lastele jagus tegevusi ikka väga palju ning süüa-juua sai ka üsna suures valikus.
Mul oli siiralt hea meel, et meil olid külas armsad sõbrad ja kultuurikillud Kihnust, Saaremaalt, Võrust, Virumaalt ja setud. Ainult  kokku hoides ja koos tegutsedes ja seda teadvustades suudame me oma omanäolist pärandit hoida ja kaitsta. 

Eesti Vabariigi Presidendi kõne õhtuse suure kontserdi eel tegi mulgi hingele pai ja tõstis kindlasti mulkide eneseväärikust. Mulgi Kultuuri Instituut on uhke, et instituudi patroon on EV President. Eestis ei ole just palju organisatsioone, kes saavad kiidelda, et nende organisatsiooni patroon on ametis olev President. Aga Mulgi Kultuuri Instituudil on!
Ja küsides, kas hr President on valmis olema pärast oma presidendi ametiaja lõppu olema meie patroon, siis sain vastuseks – kui te seda soovite, siis ikka! Muidugi soovime! Seega siis sügisest, kui vahetub EV president, on meie patroon jätkuvalt ikka President Ilves, kelle juured on sügaval Mulgimaal juba vähemasti 18. sajandist saati.
Mulgi peo ettevalmistused algasid juba enam kui aasta tagasi ja ilmselge on see, et sellist pidu ei ole võimalik teha üksi, kahekesi ega ka mitte kolmekesi. See on meeskonnatöö.

Mulgi Kultuuri Instituut oli küll peo põhikorraldaja, aga korraldasime seda tihedas koostöös Viljandi vallaga. 
Siinkohal tahangi tänada kogu südamest kõiki, kes ühel või teisel moel peo õnnestumisele kaasa aitasid!  
Minu eriline tänu ja kummardus: 
Alli Laande – õhtuse kontserdi Lääme kiike katsumaie stsenaariumi autor ja pealavastaja; Kristjan Õmblus kooride juht ja dirigent; 
Kristi Pajuste ja Valdeko Kalamees - peo tantsude seadjad ja tantsujuhid; 
Margus Põldsepp – rahvamuusikute juht; 
Piia Mänd, Anne Freimuth, Heino Lapp, Tanel Raud - peoplatsi, vabatahtlike, rongkäigu ja päevaste tegevuste eest vastutajad; 
Toni Eek  -peoplatsi kujundaja ja kunstnik.
Ene Saar ja Ants Taul- õhtuse kontserdi vahetekstide lugejad.
…ilma teieta ei oleks see suur enam kui 8 tundi kestev pidu küll toeks saanud!

Järgmine, juubelihõnguline V Mulgi pidu toimub aga Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva aastal – 2018 Halliste kihelkonnas Abjas. 
Ma loodan, et mulgi meel ja pärand elab ning järgmisel peol on meil veelgi rohkem esinejaid ning pidu saab ka tõesti juubelivääriline.

Kaja Allilender, Mulgi Kultuuri Instituudi juhataja ja peo peakorraldaja