Laste folklooripäev

Mulgimaa laste folklooripäev

Folklooripäeva eesmärk on lastele mulgikeelsete laulude ja laulumängude abil tutvustada ja õpetada mulgi keelt, kultuuri ja oma pärimust.

Mulgi laste folklooripäeval esitatakse eelkõige rahvalaule, -tantse ja -pillimuusikat, kuid tutvustatakse ka rahvakombestikku ja sõnalist pärimust.

Tegemist on kõige järjepidevama ja vanema Mulgimaa lasteaialastele suunatud pärimussündmusega. Ettevõtmisel osaleb tavaliselt 160-220 mudilast ja nende juhendajad kõikidest Mulgimaa kihelkondadest. 2020. aastal toimus sündmus juba 25. korda. Iga kord on päeval erinev teema. Eelnevalt toimub õpetajatele õppepäev folklooripäeval kasutatavate mängude ja laulude õpetamiseks. 

Projektijuht on Alli Laande, kes alustas sündmuse läbiviimist Lilli koolis tunduvalt väiksema osalejate arvuga. 

Sündmust toetab folkloorifestivalide programm.

XX laste folklooripäev

2016 toimus Mulgimaa laste folklooripäev juba 20. korda.

XX Mulgimaa laste folklooripäev toimub 17. märtsil Helme vallas Linna külas Ritsu spordihoones!

Tegemist on kõige järjepidevama Mulgimaa lasteaialastele suunatud ettevõtmisega, millel osaleb tavaliselt kuni 250 mudilast ja nende juhendajat.

Päeva sisuks on rühmade mulgikeelsed etteastumised ninh ühiselt mulgikeelsete laulumängude laulmine, mängimine ja ka õppimine.

Eesmärk on lastele mulgikeelsete laulude ja laulumängude abil tutvustada ja õpetada mulgi keelt ja kultuuri ja oma pärimust.

Mulgi laste folklooripäeval esitatakse eelkõige rahvalaule, -tantse ja -pillimuusikat, kuid tutvustatakse ka rahvakombestikku ja sõnalist pärimust.

Tegemist on pikima ajalooga traditsioonilise üritusega Mulgimaa lastele.

19. laste folklooripäev toimus 2015. aastal Heimtalis.