Uudised

Mulgid koguvad mulkide retsepte. Saada oma retsept Mulgimaa söögiraamatu jaoks. 

13. jaanuar 2024 kell 12:34

Eesti Toidupiirkond Mulgimaa soovib kokku panna retseptiraamatu, kus oleks nii vanu mulgi süüke kui ka uusi põnevaid roogasid. See raamat ei ole lihtsalt retseptiraamat ja söögitegemise õpetus, loodame, et sellest saab ka visuaalselt kaunis teos. Meie soov on lisaks retseptidele kokku panna kaunid pildid ja toredad söögilood. Meile saadetud retseptid ei pea olema tingimata just mulgi söögid, sobivad ka söögid, mida valmistatakse või valmistati Mulgimaal või mulgi inimeste poolt. Retsepte ootame kuni aprilli lõpuni. 

Kindlasti juurde lisada täpsed kogused (ml, grammid jne), valmistamise kirjeldus, retsepti autori nimi ja kontaktandmed. Kui te retsepti ei soovi saata, siis on oodatud mälestused ja lood, mis on seotud mulgi(maa) söögiga. Helletused vanavanemate köögist, mälestused esimest korda mulgi putru süües jne. Oodatud on ka vanad digitaliseeritud fotod Mulgimaa toidust, köögielust ja toidu valmistamisest (min suurus alates 4MB). 

Meile retsepti saate jäta kindlasti ka oma kontakt, et saaksime vajadusel infot täpsustada. 

 

Kuidas kõige kõige paremini retsepti üles kirjutada.

  • Kõige pealt pane kirja kõik koostisosas ja nende täpne kogus selle retsepti jaoks. 

  • Hea on teada kui mitu portsu sellest retseptist saab. 

  • Lisa täpsed kogused, kui palju midagi kulub. Retseptiraamatu jaoks ei sobi umbmäärased kogused nagu tunde järgi, tsutikene, klaasitäis jne. Lisa kogus kas grammides, milliliitrites, detsiliitrites, supilusikates jne. välja arvatud nt maitse järgi soola või muud maitseainet. 

  • Lisa iga valmistamise etapi täpne juhend. Mis järjekorras segatakse ained kokku, kas ja kui kaua peab midagi seisma enne küpsetamist.

  • Küpsetamist vajavate retseptide puhul lisa ahju temeratuur ja küpsetamise aeg.

  • Oodatud on ka vanad fotod/fotode skänneeringud Mulgimaa toidust, köögielust ja toidu valmistamisest.

 

Kuidas saata oma retsept:

  • Täida ära Google forms https://bit.ly/mulgiretseptikogu

  • või saada oma retsept märksõnaga “RETSEPT” e-postile: mae@mulgivald.ee

  • või paberkirjana Mulgimaa Arenduskojale, Leerimaja, Kulla, 69509 Viljandi maakond. Märksõna "RETSEPT" 

 

Valitud retseptidest pannakse kokku kaunis Mulgimaa retsepti- ja toidukogu, mis on ood mulgi toidukultuurile ja -pärandile.