Uudised

Ilmus esimene mulgikeelne Täheke

28. august 2017 kell 08:26

Uue kooliaasta alguseks on valminud esimene ajakirja Täheke mulgikeelne erinumber!

"September algab ajaloolise sündmusega lasteajakirja Täheke jaoks – ilmub esimene mulgikeelne Täheke", ütleb Tähekese peatoimetaja Ilona Martson. Ajakiri Täheke on täielikult eesti laste ajakiri, mis on ilmunud järjepidevalt 1960.aastast alates, olles vanim järjepidevalt ilmuv lasteajakiri Eestis.

Erinumbris on Mulgimaalt pärit väikeste ja suurte autorite jutte, luuletusi ja artikleid. Mulgimurdelised on ka ristsõnad, koomiks, naljad ja meisterduslehekülg. 
Mulgi Tähekesel on samasugune esikaane pilt nagu septembrikuu ajakirjal, samuti saab septembrikuu ajakirja põhinumbrist lugeda mulgikeelse Tähekese lugusid ja õppida valmistama kamapannkooke! Mulgikeelse Tähekese toimetaja on Kristi Ilves Mulgi Kultuuri Instituudist. Esikaane pildi joonistas Ülle Rosenberg Mulgimaalt.

Esimese mulgikeelse Tähekese saavad kingituseks kõik Mulgimaal 1. septembril esimesse klassi minevad lapsed. Mulgimaal alustab kooliteed 1. klassides kokku 182 õpilast, mis on 5 lapse võrra rohkem kui möödunud sügisel.

Mulgikeelseid Tähekesi saavad ka Mulgimaa raamatukogud, koolid ja lasteaiad.

Tähekest on lugenud läbi aegade pea kõik tänased isad-emad, nüüd juba isegi nooremat sorti vanaisad-vanaemad. Neist paljud on ajakirjale saatnud oma jutte ja luuletusi, lahendanud ristsõnu, meisterdanud erinevaid tegelasi käsitööküljelt. Selle kõrvalt on ajakiri olnud kasvavale põlvkonnale esimeseks kokkupuuteks ajakirjandusega, meediaga üldisemas plaanis. Võib liialdamata öelda, et Täheke on elu esimene ajakiri mitmetele eestlaste põlvkondadele.

Mulgikeelne Täheke ilmus koostöös Tähekese toimetuse ning Mulgi Kultuuri Instituudiga, rahaliselt toetas Mulgimaa kultuuriprogramm. Järgmine mulgikeelse Tähekese erinumber valmib loodetavasti juba aastal 2018!

Lisainfo: Tähekese toimetus 526 6556 j Mulgi Kultuuri Instituut 5185371