Uudised

Mulgimaa mudilaste pärimuspäevale tuli üle 200 lapse

16. mai 2022 kell 12:23

12. mail toimus juba 26. korda Mulgimaa mudilaste pärimuspäev. Karksi-Nuia Kultuurikeskusesse kogunesid Mulgimaa lasteaedade vanemate rühmade lapsed ja õpetajad. Koos mängiti mulgikeelseid pärimusmänge ja tutvuti mulgi rikkaliku kultuuri ja põneva keelega.

„See on Mulgimaa laste kõige suurem ja vanem ühispidu,“ rääkis mulgi keele ja kultuuri õpetaja ning pärimuspäeva läbiviija Alli Laande. „Pärimuspäevade eesmärgiks on tutvustada lastele Mulgimaad ning õpetada põlist piirkondlikku mulgi keelt, kultuuri ja kombestikku.“

Kuna Mudilased õpivad kõige paremini mängides, mängiti üheskoos ka erinevaid mulgikeelseid pärimusmänge, mis pakkusid lastele palju lusti ja elevust. Laande sõnul on oluline, et lastel tekiks huvi oma esivanemate päritolu ja põlvest põlve edasi antud pärimuse vastu juba varajases eas.

Kahel eelmisel aastal korraldati mudilaste pärimuspäeva piirangute tõttu hajutatuna väikestes rühmades, eraldi lasteaedades ning õues. Sel aastal õnnestus jälle kõik kolmeteistkümne lasteaia lapsed ja kasvatajad ühte kohta kokku kutsuda, teineteisega tutvuda ning koos mõnusalt aega veeta.

Pärimuspäeva külalisesinejateks olid Karksi-Nuia muusikakooli viiulilapsed koos oma õpetaja Ringa Vaiksaarega.

Tänutäheks said kõik osalejad uue Helme kihelkonna mulgikeelse muinasjuturaamatu "Ämäriguaa luu. Elme" ja kommikoti.

Pärimuspäeva pildigalerii.