Mulgi kirjandus ja muusika

Vello Jaska. Koduigatsus

Vello Jaska 

Koduigatsus

104 lk

2003

ISBN: 9985941241 

Näidendiraamatus "Koduigatsus" sisalduvaid näidendeid on erinevail aegadel mänginud mitmed näitetrupid üle Eestimaa. Raamat sisaldab kolme näidendit -- «Sealpool silmapiiri», «Kuhu rändavad pilved» ja «Kodutalu». 

Näidendiraamatus «Koduigatsus» sisalduvaid näidendeid on erinevail aegadel mänginud mitmed näitetrupid üle Eestimaa. Raamat sisaldab kolme näidendit -- «Sealpool silmapiiri», «Kuhu rändavad pilved» ja «Kodutalu». 
Näidendis «Sealpool silmapiiri» kõlavate laulude sõnad on autorilt, viisid on loonud tuntud muusikategelane Sven Malm. Lavateoses põimuvad erinevate inimeste ellusuhtumised, erinevad saatused, erinev suhe maasse ja töösse. Selles on omajagu nalja, tabavaid ütlusi, situatsioonikoomikat, ent ka tõsiseid maaelus esile kerkinud probleeme. 
Näidend «Kuhu rändavad pilved» kajastab ühes looduskaunis puhkekodus kohtuvate inimeste erinevaid ellusuhtumisi ja saatusi.
«Kodutalu» toob esile talude taasloomise raskusi ja võlu okupatsioonivõimudest vabanenud Eestimaal. Näidendis põrkuvad kokku inimeste lootused ja soovunelmad ning karm tegelikkus. Aga peale jääb ikka töökus, inimlikkus, armastus ja raudne tahe taasluua oma kodutalu.