Mulgi lipupäev

Mulgimaa lipu päev

Mulgimaa lipp õnnistati 12. oktoobril 2013 Tarvastu kirikus. Sellest ajast alates tähistatakse 12. oktoobrit kogu Mulgimaal Mulgimaa lipu päevana ja heisatakse nii kodude kui asutuste juures Mulgimaa lipud.

Traditsiooniliselt toimub 12. oktoobril pidulik lipu heiskamine Mustlas Mulgi Majakale. Sündmust korraldab Mulgi Kultuuri Instituut koos Tarvastu Gümnaasiumiga. Harilikult sammutakse pidulikus rongkäigus koolimaja juurest luiputorni juurde, kus koos lipu heiskamisega toimub ka väike kontsert kooliõpilastelt ja soovijad saavad sõna võtta.

Hiljem on hakatud tähistama ka Mulgi nädalat, mille sisse mahub mitmesuguseid ettevõtmisi üle Mulgimaa. Mulgi nädal toimub alati sel nädalal, mille sisse jääb 12. oktoober. Mulgi kultuuri ja keele hoidmiseks soovitab Mulgi Kultuuri Instituut haridus- ja kultuuriasutsutel planeerida nädalasse temaatilisi tegevusi, näiteks korraldada mulgi toidu päevi, näitusi, teadmisteproove, õpetada kodulugu, tutvustada mulgi keelt, kutsuda külla mulgimeelseid tegusaid inimesi jms. Enamasti kuuluvad Mulgi nädalasse ka mulgi rahvarõivapäev, mulgi keele päev ja mulgi toidu päev.

Tõnno Habichti kujundatud Mulgimaa lipu põhivärv on linaõie sinine, veel on lipul Mulgi kuuele viitavat musta, valguse värvi valget ja punane, mis kujutab Eestis ainulaadset viie sõlmega kaaruspaela. Viis sõlme tähendavad viit Mulgimaa kihelkonda. 

Mulgimaa lippe müüb Lipuvabrik.